השם "guzo" הוא מילה בשפה האמהרית, שמשמעותו "מסע". שמבטא את המסע של יהודי אתיופיה דרך סודאן שהוא אחד המסעות ההיסטוריים החשובים והמיוחדים של העם היהודי בכלל, ושל הקהילה האתיופית בפרט. שזורים בו כיסופים לארץ ציון, שאיפה לממש חלום ישן לעלות לירושלים, לבנות ולהבנות בה, ולהתאחד עם העם היהודי בארצו. לוגו האתר, הלא הוא כף יד של אישה, למעשה משקף את הבקשה, תפילה, והודיה לה' של נשים אתיופית. כל יהודי עשה מסע לארץ ישראל ואין זה שונה ממסעם של יהודי אתיופיה, ולכן אני מנסה להביא את הנושא לסדר היום כדי שיכירו, יחשפו, וידעו את סיפורי העלייה של יהודי אתיופיה.

על האתר
בהיעדר סיקורי תקשורתי נרחב בנושא העלייה של יהודי אתיופיה, החלטתי להקים את "guzo" מגזין אינטרנט המציג את הסיפורים מאחוריי העלייה, שאינן מקבלות מספיק במה כדי לספר את הסיפורים, את המהמורות שנאלצו לעבור בשביל לעלות לישראל. ואני כאן כדי להראות שזה הרבה מעבר למסע.

מטרתי היא להרחיב את השיח ולהעלות את הנושא למודעות הציבורית על העלייה של יהודי אתיופיה, וכן להוות פלטפורמת תוכן ייעודית ולנושאים שנוגעים בעלייה, המזין כולל בתוכו כתבות עיתונאיות, כתבות צבא, טורים אישיים, טור אורח, כתבות וידאו ותחקירים.

מי אני
אנווה אייצ'או, 27, מאשקלון, בוגרת תואר ראשון בתקשורת- מסלול עיתונות בעידן הדיגטלי במכללת ספיר. בחרתי להקים את "guzo" מתוך השקפת עולם אידיאליסטית שרוצה לתת במה תקשורתית לנושא העלייה של יהודי אתיופיה לארץ ישראל.

אם יש לכם רעיונות לנושא שלא עסקתי בו, או שברצונכם לכתור טור אורח/ת אשמח לשמוע מכם/ן בדף "המייל השחור" באתר.